Kiskunhalas rövidesen gyógyhely lehet
Jó adottságokkal, kiváló termálvízzel, szőlőtermesztési és borkészítési hagyományokkal rendelkezik Kiskunhalas. Ezekre alapozva a turizmust tekintik a jövő legígéretesebb ágazatának. Fülöp Róbert polgármester szerint ebben a koncepcióban a halasi csipke is szerephez juthat.
Négy esztendeje még komoly pénzügyi gondokkal küszködött Kiskunhalas, de az adósságkonszolidáció merőben új időszakot nyitott a város életében. 4,5 milliárd forint tartozást vállalt át két lépcsőben az állam, ami megoldotta a gondok zömét. – Az idei évet adósságmentesen tudtuk tervezni, a megszokott struktúrák fenntarthatóak, sőt a kormányzati intézkedések hatására stabilabb, könnyebben, jobban teljesíthető a költségvetésünk – fejtette ki Fülöp Róbert. A város tavaly ősszel megválasztott polgármestere az mondja, hogy mint minden városvezetésé, így az ő álmuk is a munkahelyteremtés. Nagy hátrány, hogy autópálya-kapcsolattal nem rendelkeznek. Az M9-es viszont a „kapujukban van”. Azt szorgalmazzák, hogy a városhoz közel és minél előbb épüljön meg. Ezzel esélyesebbé válhatnak a befektetőkért folytatott versenyben. – Kitűnő szakképzők és gimnáziumok működnek nálunk, ezért nem állunk rosszul a vidéki városok mezőnyében. Jó közlekedési lehetőségekkel hamar felkelthetjük az érdeklődést magunk iránt. Feltett szándékunk, hogy a mostani uniós ciklusban eredményesebben használjuk fel a forrásokat a gazdaságfejlesztés érdekében – fogalmazott a polgármester.
Kitörési pontnak a turizmust látják, amelynek egyik alappillére az ízületi betegségek kezelésére kiválóan alkalmazható termálvíz. A gyógyhellyé minősítés már folyamatban van, a város pedig a fürdő fejlesztését tervezi. A szőlészetnek, borászatnak komoly a hagyománya, de az újjáélesztéséhez erőfeszítésekre lesz szükség. Reménykeltő, hogy az alföldi borok rangja egyre nő.
A halasi csipkére zászlóshajóként tekintenek Kiskunhalason, és azon munkálkodnak, hogy a város nevét említve mindenkinek ez jusson eszébe. Az önkormányzat támogatja a Csipkeház működését, és mindent elkövet, hogy megtartsa azt a minőséget, amit régen képviselt, és ami méltó egy hungarikumhoz. A halasi csipke százszázalékos kézimunkával készülő varrott csipke, elkészítése roppant aprólékos és időigényes. A városvezetés célja, hogy ismertségét növelje az ország határain belül és azon túl.
Fülöp Róbert
1979-ben született, gazdasági informatikus mérnök. A 2010-es önkormányzati választáson képviselői mandátumot szerezett. 2012-től alpolgármester, 2014 óta Kiskunhalas polgármestere. Erősíteni kívánja a város térségi vezető szerepét a közigazgatás, a rendészet, a közlekedés, az oktatás, az egészségügyi ellátás és a kereskedelem területén.