Az ősbemutatót követően sikersorozatot remél a Magyar Színház

Mark Twain világhírű regényéből, a Koldus és királyfiból készített musicalváltozatot Tolcsvay László és Müller Péter Sziámi. A zenés darabot Nagy Viktor álmodta színpadra, amelyen mások mellett Fülöp Kristóf, Mészáros Árpád Zsolt, Haumann Máté, Ember Márk, Trokán Anna, Jenes Kitti, Molnár Janka és Pavletits Béla játékát élvezhetjük.

Az előadás egyik érdekessége, hogy Mészáros Árpád Zsolt két, egymástól teljesen eltérő karaktert formál meg. Ő maga így beszélt erről: „Nekem ez jutalomjáték, igazi színészi ajándék. John Canty, a koldus apja agresszív gazember, aki a túlélésért küzd London utcáin. A fiát lopásra és koldulásra neveli, hogy ő maga elkerülje a Towert. Egy szakadt figura, aki megérdemli a sorsát, de persze tudjuk azt is, hogy nem minden földönfutó tehet arról, hogy hová született.  VIII. Henrik pedig egy erőskezű, ám jólelkű uralkodó, aki egyedül neveli fiát, mert a felesége belehalt a szülésbe. A nagybeteg király az utolsó napjaiban is azon munkálkodik, hogy fiát méltó uralkodóként ültesse a trónra. Ez a két történet párhuzamosan fut, tele viszontagságokkal, amint a koldus és a királyfi helyet cserélnek egymással.”

   A két karakter, a két társadalmi réteg különbözőségét érzékelteti maga a zene is. John Canty harsány, nyers és agresszív, olykor rappel, míg VIII. Henrik líraibb, lassúbb, olykor pátosszal teli, hiszen ő egy haldokló uralkodó.

   A musical izgalmas zenei világa, valamint a történet mély emberi tanulságai minden korosztályt megszólítanak. Az előadás középpontjában két fiú története áll, egyikük szegénységben él, míg a másik a trón várományosa. Amikor sorsuk egy véletlen folytán összefonódik és helyet cserélnek, mindkettőjük élete gyökeresen megváltozik. Tolcsvay László és Müller Péter Sziámi darabja tele van humorral, drámával és szívhez szóló pillanatokkal, amelyek elgondolkodtatnak arról, mi is valójában az igazságosság, a hatalom és az emberség. 

   Végezetül Nagy Viktor kitűnő rendezése mellett mindenképpen szólnunk kell Gyenes Ildikó zseniális tánckoreográfiáiról, valamint Horesnyi Balázs fantasztikus díszleteiről és Rátkai Erzsébet káprázatos jelmezeiről. 

   Mindent egybevetve nem csoda tehát, hogy a Magyar Színház bizakodik a hosszú távú közönségsikerben.