Tiszakécske nyitott a turizmus felé
Kiemelkedő természeti adottságokkal rendelkezik Tiszakécske, lakói szorgalmas, hagyományaikat őrző emberek. A város új polgármestere, Tóth János szerint ezeket az adottságokat kihasználva lehetnek esélyeik a turizmus terén. Az önkormányzat mindent elkövet a gazdaság fejlesztése és a fiatalok megtartása érdekében.
A tiszakécskei ember egyértelműen szorgalmas, a maga számára megteremti azokat a létszükségleteket, amelyekre igénye van, véli Tóth János polgármester. A városvezető szerint a település legnagyobb erőssége, hogy a megyében itt a legkisebb – hozzávetőleg 6 százalék – a munkanélküliek aránya. Jelentős adóbevételre alapozhat, és erős, részben önállóan működő városgondnokságra támaszkodhat a városvezetés, amelynek célja, hogy megtartsa a település fiataljait. Ezért minden erejükkel támogatják a munkahelyteremtést, a munkaerőpiac növekedését. – Olyan vállalkozásoknak adtunk lehetőséget, amelyek tiszakécskei telephellyel létesíthetnek üzemet, munkahelyeket. Egy tésztagyár, egy tej- és egy fémipari feldolgozóüzem megvalósításáról is tárgyalunk – hangsúlyozta Tóth János. A legtöbb helybelit foglalkoztató fémipari cég, az Andritz Kft. képzést is folytat, így a helyi fiatalok szakmához és munkához juthatnak. A természeti környezetből fakadó előnyök kiaknázása a turizmus terén is szép eredményekkel kecsegtet, de ehhez javítani kell a közlekedési lehetőségeket, bővíteni a kerékpárút-hálózatot. Két termálfürdő, egy négycsillagos szálloda, a gyönyörű szabad stranddal rendelkező Tisza-part, valamint a horgászok számára kiváló lehetőséget kínáló Holt-Tisza csábítja a vendégeket. Ezek az adottságok és a gyógyhellyé válás adják az alapját annak a döntésnek, hogy a város „nyitott” a turizmus felé. Idén először jelentek meg önálló standdal az Utazás Kiállításon, amelynek sikere önbizalmat ad a további munkához. – Igyekszünk minél több programmal javítani a helyi lakosok életminőségét, s a vendégek számára vonzóvá tenni a várost – húzza alá Tóth János. Számos fejlesztéssel emelik Tiszakécske nívóját, sportcentrumot építenek, megújul az egészségügyi központ, az Arany János Művelődési Központ, a Móricz Zsigmond Diákotthon és a könyvtár épülete. A csónakázótó és a felújított közutak is hozzájárulnak ahhoz, hogy a település arculata tovább szépüljön a helyiek és a vendégek örömére.
Tóth János
1962-ben született, 1980-ban aktív sportolóként költözött Tiszakécskére, egy helyi vállalkozás ügyvezetője volt. 2002 óta tagja a város képviselő-testületének, tavaly ősz óta pedig a Fidesz-KDNP jelöltjeként Tiszakécske polgármestere. Nős, két felnőtt gyermeke és két unokája van