Made in Kecskemét
Kecskeméten elkezdődött a harmadik Mercedes-Benz modell, a CLA Shooting Brake gyártása, amely a CLA mellett a második kizárólag Magyarországon készülő típus, illetve szintén a világ több mint száznyolcvan országába exportálják Bács-Kiskun megyéből.
A hármas szám jegyében indult az év a Mercedes-Benz kecskeméti gyárában: három évvel ezelőtt, 2012 tavaszán kezdődött a termelés Magyarországon, és azóta már több mint 300 ezer autó hagyta el az üzemet. Januárban pedig beindult a harmadik kecskeméti típus, a CLA Shooting Brake sportkombi gyártása. A CLA kupélimuzint követően ez már a második olyan modell, amely kizárólag Magyarországon készül. Ezzel immár öttagúra bővült a márka új kompaktgenerációja, és a CLA Shooting Brake megjelenésével tovább folytatódhat a modellcsalád elsöprő sikere: az A-, B-, CLA- és GLA-osztály értékesítése 2014-ben 24,7 százalékkal, 463 152 darabra emelkedett. A csillagos márka a vevőinek 1 650 010 járművet szállított ki (12,9 százalékkal többet, mint 2013- ban), és ezzel a negyedik egymást követő évben ért el rekordot.
– A kecskeméti csapat bebizonyította, hogy a Made by Mercedes-Benz in Kecskemét igazi sikertörténet. Világszerte érvényes termelési szabványainknak megfelelően, kezdettől fogva csúcsminőségű járműveket gyártunk itt – mondta az új típus gyártásának ünnepélyes indításán Markus Schäfer, a Mercedes-Benz Cars termelésért felelős igazgatótanácsi tagja, aki Orbán Viktor miniszterelnök utasa volt a CLA Shooting Brake Job Nr.1 első métereinek megtételénél. A német mérnök számára Kecskemét különösen kedves hely: tagja volt annak a csoportnak, amelyik kiválasztotta a várost a márka legújabb gyárának helyszínéül, és természetesen jelen volt az alapkőletételnél is.
– A gyár teljes csapata rendkívül büszke arra, hogy vevőink számára az egész világon kizárólag mi gyárthatjuk a CLA-t és immár a CLA Shooting Brake-t is. Tudatában vagyunk az ezzel járó felelősségnek, és további csúcsteljesítménnyel folytatjuk majd eddigi sikereinket – mondta az ünnepségen Thomas Geier gyárigazgató. A kecskeméti gyárhoz kapcsolódó beruházások összege ma már eléri az egymilliárd eurót, és jelenleg mintegy négyezer munkatárs dolgozik három műszakban, hogy az üzem ki tudja elégíteni a csillagos márka kompakt autói iránti keresletet.
A kapacitásbővítéssel párhuzamosan a hazai székhelyű beszállítók száma is folyamatosan növekedett. A kecskeméti Mercedes-Benz gyár ma már 32 hazai székhelyű beszállítóval dolgozik. Mercedes honosította meg a duális képzést hazánkban. A 2011 óta sikeresen működő program hosszú távon kínál kiváló, versenyképes ismereteket a szakközépiskolától egészen főiskoláig, és ezáltal biztos karrierlehetőséget. A duális szakképzésre és a duális főiskolai képzésre is sokszoros a túljelentkezés, ami szintén annak a bizonyítéka, hogy a régió egyik legvonzóbb munkaadójának tartják a kecskeméti gyárat, illetve eredményesnek a gyakorlatorientált képzést. Tavaly májusban fejezték be tanulmányaikat az első duális szakképzésben résztvevők, a duális főiskolai képzésről pedig 2016-ban kerülnek ki az első diplomások.
A Mercedes-Benz gyár kiemelt figyelmet fordít Kecskemét és a régió fejlődésére, valamint a jövő generációjának és a hátrányos helyzetben lévő társadalmi csoportok segítésére az oktatás, a sport, a kultúra és a szociális ügyek területén. A kollektíva idén először hétvégi programsorozattal és nyereményjátékokkal ünnepelte a gyárnyitás március végi évfordulóját. Ennek keretében három helyi alapítvány részére is adományprogramot jelentett be a cég.