Bács megye értékei Budapesten
Gasztronómiai értékekkel és kézműves munkákkal jelent meg Bács-Kiskun megye a Magyar Értékek Napján. A megye minden települése szívügyének tekintette, hogy a térség szellemi és tárgyi kulturális örökségeinek legjavát bemutassa.
Másodszor rendezte meg Budapesten a Nemzeti Művelődési Intézet és a Magyar Nemzeti Hungarikumok és Értékek Szövetsége a Magyar Értékek Napját. A hagyományteremtő szándékkal útjára indított program fő célja, hogy rávilágítson a hazánkban található értékek sokszínűségére, valamint azok megőrzésének és továbbörökítésének fontosságára.
Az ország 19 megyéje mellett a határon túli magyarság szervezetei is bemutatták kulturális kincseiket, hagyományaikat a magyarság szimbolikus jelentőségű helyszínén, a Szent István-bazilika előtti téren felállított pavilonokban.
A Bács-Kiskun megyei standon megjelent többek közt a bajai halászlé, a kiskunhalasi csipke, a csátaljai székely hímzés, a „Megye Bora” verseny díjnyertes borai, Kovács Miklós kékfestő terítői, a kecskeméti barackpálinka, Kovács László fazekas kerámiái, Apró Tamás fafaragó alkotásai, Kanalas János kosárfonó termékei, Barcsik Ibolya szőttesei, Schneider Péterné festett bútorainak makettjei.
Idén először egy új programelemmel, ökomenikus terményáldással is bővült a rendezvény színes palettája. Bács-Kiskun megye kosarába szőlő, őszibarack, bor, szárított piros paprika, valamint kalocsai paprikaőrlemény került. A megszentelt terményekkel teli kosarat Rausch Sándor, a Bács-Kiskun Megyei Közgyűlés alelnöke helyezte el a Magyar Értékek Vándortérképén a Kecskemét Táncegyüttes kiskunsági népviseletbe öltözött táncosainak kíséretében.
A programra látogatók az amatőr művészeti csoportok bemutatóin túl ismét megcsodálhatták a Magyar Értékek Vándortérképét és Vándorkódexét, mely 2013-ban indult országjáró újtára. A térképre mindazok letehették kézlenyomatukat, akik egyetértenek az eseményt ihlető hitvallással, miszerint a közösség erejének alapját az értékek adják. Az egész napos, nagyszabású rendezvényt ünnepi szentmise, valamint Sebestyén Márta magyar népdalénekes és a Hunyadi Véndiák Kórus közös hangversenye zárta a Szent István-bazilikában.